Në ditën e dytë, Specialja nis intervistimin e Ali Ahmetit

11:01 03/09/20201min136
Ali Ahmeti

Ka nisur intervistimi i kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti nga Gjykata Speciale.

Intervistimi i tij po bëhet në objektin e EULEX-it në Prishtinë. Ai nga specialja është intervistuar edhe gjatë së mërkurës, ku intervistimi zgjati për rreth tetë orë.

Ahmeti po intervistohet në cilësinë̈ e dëshmitarit dhe ftesa për intervistim i është dërguar në korrik të këtij viti.

Kreu i BDI-së për tetë orë është intervistuar edhe gjatë ditës së mërkurë.

Ahmeti është një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish anëtar i shtabit të përgjithshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto