“Ndryshime të humorit dhe ngjarje të papritura priten gjatë ditës së sotme”! Parashikimi i yjeve

09:47 29/09/20207min145
horoskopi-4-720x375

Dashi

Ditë e shurdhër, ndoshta është çështje lodhjeje dhe sasia e tepruar e angazhimeve që konvergojnë me ju në këtë moment. Është e gabuar të mbani gjithçka brenda, flisni për problemet tuaja pa pasur frikë të tregoni dobësitë tuaja. Hëna do t’ju rekomandojë  të pushoni pak që të menaxhoni mbingarkesën e  punës.

Demi

Në aspektin sentimental, Hëna do t’ju premtojë lajme të mëdha. Por , edhe në punë  dhe miqësi ju do të keni një harmoni. Një ditë ju pret të shijoni me miqtë e zemrës, duke zgjeruar mjedisin tuaj normal, dhe duke përgatitur surpriza, duke qenë se kreativiteti juaj është i pashtershëm. Në çështjet praktike, lëvizni me rregull, metodë dhe një strategji të planifikuar mirë.

Binjakët

Përfitoni nga mundësitë që do t’ju ofrohen për të plotësuar dëshirat tuaja. Ndryshime të humorit, ngjarje të papritura dhe shumë pengesa priten gjatë ditës së sotme. Ndjenjat tuaja do të luhaten me frikë. Ju do të jeni midis dëshirës për liri totale dhe dëshirës për familje.

Gaforrja

Dita juaj do të jetë e bukur,  veçanërisht nëse jeni duke kërkuar adrenalinë dhe emisione të reja.  Një revolucion i këndshëm dhe i papritur  do tronditë planetin tuaj, duke krijuar mundësi të plotësoni planet tuaja. Mos u mbështetni në aftësitë tuaja praktike, por në atë çfarë zemra ju thotë dhe do të zgjidhni shumë probleme.

Luani

Mundohuni të ndani emocionet tuaja me të tjerët.  Nuk është gjë e mirë të mbyllni veten tuaj.  Ju do të tërhiqeni nga tema të pazakonta me një person misterioz. Gjithashtu ju do të ndjeni dëshirën për të ndaluar dhe reflektuar për të ndryshuar situata të pakënaqshme. Jeni lumtur si çift? Çdo gjë do të shkojë mire.

Virgjëresha

Pengesat që mund të hasni gjatë rrugës nuk do të jenë  në gjendje t’ju ndalojnë për të arritur qëllimin tuaj.  Ju do t’i përgjigjeni trazirave me organizimin tuaj të hekurt, të kombinuar me këmbëngulje të madhe. Një jetë e mbushur me lajme dhe aventura është e këndshme dhe dehëse, por të kesh një person pranë teje të cilit i beson është një tjetër gjë.

Peshorja

Ju do të donit të braktisnit veten në ëndrrat tuaja, të ndiqni fantazitë më të guximshme, por Hëna ju fton të qëndroni me këmbë në tokë, sepse disa projekte mund të realizohen vetëm me konkretësi dhe punë. Planifikoni disa momente qetësimi dhe analizoni atë që partneri juaj pret nga ju dhe jini diplomatik pasi vetëm kështu mund t’ja dilni mbanë.

Akrepi

Padyshim  që kjo e sotmja do të jetë një ditë pozitive për aktivitetin tuaj profesional. Nuk do t’ju mungojë aftësia për të qenë në gjendje të kapni gjithçka që ju lejon të përmirësoni më tej punën tuaj. Nëse jeni çift, planifikohet një mbrëmje në harmoni të ëmbël me partnerin tuaj. Sot do të jeni më pajtues se kurrë dhe të gatshëm të dëgjoni nevojat e të dashurit tuaj.

Shigjetari

Hëna armiqësore si gjithmonë ju paralajmëron një dhimbje koke. Vetëm një aftësi e madhe për t’u përqendruar mund t’ju ndihmojë. Ju do të duhet të përqendroheni në kohën e duhur dhe reflekset e shpejta, për të kaluar në mënyrën më të mirë. Kjo fazë e dobët ju fton të filloni menjëherë terapi të sakta, që synojnë shmangien e akumulimit të stresit.

Bricjapi

Sot ju jeni i qetësuar dhe qeshni duke parë me epërsi kush mbytet në gotën klasike të ujit përreth. Lëreni mënjanë muhabetin dhe synoni drejt qëllimit, duke treguar siguri në vlerësimet tuaja! Beqar ose i martuar, qielli premton mundësi të shkëlqyera për të argëtuar dhe momente spektakolare që do të mbeten të gdhendura në kujtesën tuaj.

Ujori

E marta është bujare, si për dashurinë, ashtu edhe për sektorin ekonomik, por në sferën familjare duhet të rregulloni atë që nuk funksionon mirë. Në ajër, biseda krejtësisht të pabazuara, shmangni fantazimin për të. Mos i vini kufij imagjinatës dhe dëshirës për të dashur gjithashtu mos u mbështetni me përtesë në iniciativën e të tjerëve.

Peshqit

Ditë e karakterizuar nga kthesa dhe ndryshime të papritura. Falë një vrapimi të jashtëzakonshëm, përsëri do të jeni në gjendje ta shfrytëzoni atë. Hëna në shenjë dyfishon shoqërinë tuaj, ngarkesën tuaj të energjisë. Jeta emocionale gëzon një moment pozitiv, falë një komunikimi të rrjedhshëm dhe interesant ju do të fitoni shumë pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto