Ndezi debatin pas fotove me xhekatën e hapur, gratë në Finlandë i dalin në mbrojtje kryeministres

11:11 17/10/20201min130
29395cace6fffba9998b691592306d38_L

Një fotosesion që ka përfshirë kyemininstren e Finlandës Sanna Marin, ka ndezur debat rreth seksizmit në vend.

Marin, 34 vjeç është kryeministrja më e re. Ajo pozoi së fundmi në revistën ‘Trendi’ e veshur me një xhaketë, teksa dekolteja ishte komplet e hapur.

Pikërish kjo foto ka marrë kritika të shumta, ku shumin e kanë quajtur të pahijeshëm veprimin.

Por në mbështetje të kryeministres kanë dalë shumë gra, të cilat kanë pozuar njësoj si kryeministrja me një xhaketë dhe pas asgjë tjetër poshtë, me hashtagun ‘unë jam me Sannën’.

Screenshot_7.png
Screenshot_9.png

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto