Ndërron jetë një 20-vjeçare gjatë lindjes në maternitetin e Gjirokastrës

09:21 13/11/20201min94
1605253773_MaternitetiMbretereshaGeraldine2

Ndërron jetë një 20-vjeçare në maternitetin e Gjirokastrës. Lajmi bëhet i ditur për “BalkanWeb” nga gazetarja Brikena Metaj, e cila referuar burimeve, bën me dije se shkak për vdekjen janë bërë komplikacionet pas lindjes.

Viktima është identifikuar si Klea Muxhaj nga fshati Metoq i Sarandës, por e martuar në Zhulat.
Mësohet se ajo ka sjellë në jetë një fëmijë me operacion dhe gjithçka momentin e parë ka shkuar mirë. Komplikimet e saj janë shfaqur pas lindjes. Ende nuk ka një shkak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto