Ndarja nga jeta e mjekut të njohur shqiptar, mesazhi prekës i kolegut në rrjetet sociale

13:56 03/09/20202min143
1599024162_memoboci

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta mjeku i njohur, Dr. Memo Boçi. Lajmin për ndarjen nga jeta të Boçit e bëri publik Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Dasho shkruan ndër të tjera se Dr. Memo drejtoi për 14 vjet sektorët e higjienës dhe epidemiologjisë në shkallë vendi dhe se njihej si një njeri dhe drejtues modern e vizionar.

POSTIMI:

In memoriam: Dr. Memo Boci (1939-2020)

Dje humbi jetën Dr. Memo Boci. Për brezin e ri të mjekëve dhe infermierëve, ndoshta një emër i panjohur, por për brezat e atyre që u arsimuan ose punuan si bluza të bardha para viteve ’90, një personalitet shumë i njohur dhe i vlerësuar.

Në pozicionin e Drejtorit të Përgjithshëm të Ministrisë së Shëndetësisë, Dr. Memo drejtoi për 14 vjet sektorët e higjienës dhe epidemiologjisë në shkallë vendi.

Ata që punuan me të gjatë atyre viteve, shprehen me superlativa për doktorin si drejtues modern dhe vizionar.

Në foto: Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho
Në foto: Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto