Nard Ndoka shpërthen keq ndaj Jozefina Topallit dhe Ambasadores Yuri Kim, ka një mesazh të fortë për të dyja

17:27 08/09/20203min91
auto_auto_auto_b53c4477-nard-ndoka-1-e1515528372298152146470915334477091534175293

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të djeshme të ish-Kryeparlamentares dhe ish-deputetes demokrate, Jozefina Topalli, e cila një ditë më parë bëri thirrje për protesta pasi sipas saj kjo klasë politike e ka lënë vendin pa alternativë.

“Për fatin e keq Topalli e sheh nga helikopteri, nga lart situatën politike. Duhet të zbresë në tokë. Nuk e ndalon njeri të krijojë një formacion të ri politik ose t’i bashkohet edhe ajo Rudina Hajdarit ose Murrizit. Të aktivizohet në politikë. Politika është pjesëmarrje, nuk mund të bëjë rolin e gladiatorit duke gjuajtur me shigjeta këdo që nuk i pëlqen në politikën shqiptare”, tha në lidhje me deklaratat e Topallit, kryedemokristiani, Nard Ndoka.

Mesazhi për ambasadoren Kim:

Ndërkohë, teksa ka folur për situatën politike para zgjedhjeve, Ndoka ka përcjellë gjithashtu edhe një mesazh për ambasadoren e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim.

Ambasadores për mesazhin e saj për klasën politike që të jetë e përgjegjshme në përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë, Ndoka i përgjigjet duke i thënë që të mos bëjë strucin por sipas tij të shohë se elementët kriminalë kanë dalë nga Partia Socialiste.

“Ndërkombëtarët bëjnë shumë mirë që i porosisin partitë politike, por unë kam edhe për ndërkombëtarët vërejtjet e mia. Edhe ambasadorja e SHBA nuk duhet të bëjë strucin por duhet të shohë që elementët kriminalë  kanë dalë dhe janë pjesë e strukturave të PS. Njerëz që janë shpallur non grata në SHBA, akullorja e Durrësit Rama e ka shok dhe komunikon çdo natë me Dakon, edhe tjetrin që ka në Shkodër e përdor për të mbledhur vota”, përfundon Ndoka në deklaratën e tij.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto