Moti për sot, e enjte 18 shkurt 2021

09:08 18/02/20212min33

moti-1-590x354

Sipas MeteoAlb: Shqiperia mbetet ne mbizoterimin e kthjellimeve dhe kalimeve te pakta te vranesirave deri ne oret e pasdites.

Ndersa gjate pasdites dhe mbremjes vranesirat do te behen gradualisht me te dukshme ne zonat malore.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ne mengjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -8°C deri në 12°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Kosova

Kosova paraqitet me reshje te pakta debore ne zonat Lindore gjate oreve te mengjesit. POR ne oret ne vijim vransirat do te largohen gradualisht nga pjesa me e madhe e kosoves.

Maqedonia e Veriut

Pjesa e par e dites do te jete me kthjellime dhe vranesira te pakta, KU me te dukshem do te jene ne zonat Veriore duke krijuar mundesi per rreshje te pakta.

POR ne pjesen e dyte te dites parashikohet qe vranesirat te largohen dhe tu lene vendin kthjellimeve ne MV.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto