Moti për sot, e dielë 21 shkurt 2021

08:38 21/02/20211min38

diel-1

Moti parashikohet të jetë i kthjellët në të gjithë territorin duke përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në orët e mëngjesit dhe pasdites përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim 1-10 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore me shpejtësi deri në 15-20 m/s duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 -4 ballë. Ngrica përgjatë akseve rrugore për shakak të temperaturave negative në orët e mëngjesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto