Moti për ditën e premte 2 tetor 2020

23:28 01/10/20201min144
moti

Përshëndetje nga SH.M.U!

Ditën e premte moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash mesatare deri të dendura në jug dhe veriperëndim të vendit. Prej orëve të paradites e gjatë ditës reshje shiu të herëpashershëm në këto zona. Shtrëngata të shkurtra në jug. Era do të fryjë  nga kuadrati i jugut e vrullshme në bregdet prej orëve të mesditës.Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë me lartësi vale 1.5 deri 2.0 metër.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 9°C deri në 23°C

zonat e ulëta 12°C deri në 28°C

zonat bregdetare 14°C deri në 29°C

Ju urojmë të kaloni një pasdite të mbarë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto