Moti për ditën e mërkurë 7 tetor 2020

23:31 06/10/20201min124
1585979099_moti

Përshëndetje nga SHMU!

Ditën e mërkurë parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët dhe intervale kthjellimesh. Reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët të karakterit lokal deri në orët e mesditës, më pas reshjet do të fitojnë intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave. Era parashikohet të jetë nga kuadrati i  Jugut me shpejtësi mesatare 2-6m/sek, e cila në orët e pasdites hera-herës e vrullshme deri në 15m/sek.  Temperaturat parashikohen:

zonat malore          13°C deri në 23°C

zonat e ulëta          14°C deri në 27°C

zonat bregdetare    14°C deri në 27°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *