Moti i favorshëm me diell fton sërish pushues, fluks në Morinë. Hyjnë mbi 15 mijë qytetarë nga Kosova

09:32 12/09/20204min75

Morine1-1068x676

Moti i favorshem, me kohe te mire dhe diell ka ftuar serish shume pushues drejt vendit tone.

Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin nga Morina drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh, raporton “News 24”.

Fluksi vjen ne fundjaven e fundit para nisjes se procesit mesimor, e duket qe qytetaret po perpiqen te shfrytezojne maksimalisht kohen e mire.

Nderkohe qe radha eshte e gjate, policia po punon me 6 sportele me kapacitet maksimal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *