Ministrja e Financave, Anila Denaj infektohet me Covid

09:56 12/11/20201min87
a._denaj_albanian_mofe_1

Ministrja e Financave, Anila Denaj infektohet me Covid. Lajmin ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook ku sqaron se ka rezultuar pozitive në testin e koronavirusit.

Ministrja thekson se është karantinuar në banesë ndërsa ka bërë apel për të zbatuar rregullat për mbrojtjen nga Covid-19. ”

Statusi i plotë

Të dashur miq,

 

 

 

Pas testimit për COVID 19, ju informoj se kam rezultuar pozitive. Aktualisht jam karantinuar, duke ndjekur udhëzimet e mjekëve për hapat e mëtejshëm dhe trajtimin gradual të sëmundjes.

Ju ftoj të gjithëve, të zbatojmë rregullat e higjienës dhe të mbajmë maskën duke ruajtur distancën sociale.

Ju uroj shëndet të plotë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto