Ministri i Jashtëm grek telefonon Ramën, ja për çfarë biseduan ata

09:40 26/08/20201min301
Screenshot_1

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendis ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, njëherësh edhe ministër i Jashtëm i vendit.

Lajmin e ka bërë me dije vetë diplomati grek me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, ku bën me dije se në fokus të diskutimeve mes tyre kanë qenë marrëdhëniet dypalëshe dhe zhvillimet e fundit në rajon.

Kujtojmë këtu që, më herët gjatë ditës së sotme, ministri i Jashtëm, Nikos Dendias pati një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm italian, Luigi Di Maio.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto