Ministri i jashtëm grek nga Shqipëria? Gazetari hedh tezën: Ka origjinë nga Vunoi si Rama

09:09 21/10/20201min67
o6-3

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias vizitoi Shqipërinë ditën e djeshme.

Në Open në Top Channel Arian Çani tha se ka lajme që qarkullojnë në media ku thonë se Dendias është me origjinë nga Shqipëria.

‘Ka lajme që qarkullojnë në mediat ku tregojnë se Dendias është më origjinë nga Shqipëria, nga fshati Vunoi dhe familja e tij ka pasur mbiemrin Dede. Madje mund të jenë kushërinj me Ramën pasi Rama e ka origjinën nga mamaja nga fshati Vuno. Rama flet edhe greqisht por zemra i rreh nga Turqia. Mes qytetarëve dhe barbarëve Rama do zgjedh barbarët. Ky është një parashikim i imi”– tha Çani.

Lajmin për origjinën e Dendias e konfirmoi edhe gazetari Aleksanër Marku i cili tha se këto lajme qarkullojnë edhe në mediat greke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto