Milan dhe ekipi i La Ligës në garë për mbrojtësin e Serisë A, spanjollët në bisedime më të avancuara
FLORENCE, ITALY - APRIL 18: German Pezzella of ACF Fiorentina looks on during the serie A match between ACF Fiorentina and SS Lazio at Stadio Artemio Franchi on April 18, 2018 in Florence, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

18:23 06/09/20201min65
ACF Fiorentina v SS Lazio - Serie A

Valencia dhe Milani janë kandidatët kryesorë për të marrë shërbimet e mbrojtësit të Fiorentinës, German Pezela. Sipas “Marca”, ekipi spanjoll ëshë në fazë më të avancuar të bisedimeve por nuk mund të përballojë dot çmimin.

ACF Fiorentina v SS Lazio - Serie AFiorentina kërkon për mbrojtësin 15 milionë euro. Edhe Milani po e ndjek situatën e Pezelës, me kuqezinjtë që mund të provojnë ta marrin në huazim me të drejtë blerjeje.

Mbrojtësi argjentinas i’u bashkua Fiorentinës nga Real Betis në 2017 dhe kontrata i skadon në 2022.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto