Meta takonSelimin: Uniteti është çelës për fuqizimin e faktorit shqiptar në rajon

16:14 10/09/20201min98
Meta Selimi

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka takuar sot presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Selimi ka thënë se me presidentin Meta kanë biseduar për zhvillimet e fundit politike në të dy shtetet.

Nder i madh të takoja sot Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Bashkëbisedim i hapur për zhvillimet e fundit politike në të dy anët e kufirit, duke vlerësuar po ashtu se uniteti është çelës për fuqizimin e faktorit shqiptar në rajon”, ka shkruar ai në një postim në Facebook.

Selimi më të ka thënë se “Populli shqiptar ka në qenësinë e tij vlerat euro-atlantike dhe e vetmja rrugë për të përshpejtuar integrimin në BE, aty ku përket natyrshëm, është fuqizimi i sundimit të ligjit dhe të çdo hallke të sistemit të drejtësisë”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto