Meta ktheu Kodin Zgjedhor/ Nuk përmbahet Kujtim Gjuzi: Do ta djeg mandatin para Kuvendit, hajdeni në protestë

14:47 23/10/20201min81
download (13)

Këtë të premte Presidenti Ilir Meta, ashtu edhe siç pritej, ktheu në Kuvend ligjin për Kodin Zgjedhor i miratuar në 5 tetor.

Deputeti i opozitës paralmentare i cili ishte edhe një nga votuesit kundër të këtij ligji, Kujtim Gjuzi, ka përshëndetur veprimin e Metës dhe fton PD dhe LSI që protestojnë, kundër qeverisë.

Gjuzi në rrjetin social FB, paralajmëron se do të djeg mandatin e tij të deputeti para Kuvendit, si një formë proteste.

Pak kohë më parë, Kryeministri Edi Rama është shprehur se edhe nëse presidenti do të kthente ligjin, Kuvendi do ta miratojë përsëri pa i bërë asnjë ndryshim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto