Merret vendimi i rëndësishëm, Rama: Nga kjo datë rihapen lokalet, restorantet dhe pishinat në ambiente të mbyllura

16:53 27/09/20201min162
Rama-758x450-1

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga data 1 tetor rihapen lokalet, restorantet dhe pishinat në ambiente të mbyllura.

Postimi i Ramës

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar protokollet e sigurisë për RIHAPJEN NGA DATA 1 TETOR të bar-kafeve, restoranteve dhe pishinave në ambiente të mbyllura.

Respektimi i protokolleve të sigurisë është kusht i panegociueshëm, për të vijuar pa ndërprerje aktivitetet e biznesit dhe të shërbimeve dhe që ekonomia të mos cënohet nga kufizimet e detyruara për arsye të ruajtjes së shëndetit publik!

Komunikimi i Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto