“Më shikonte nëpër korridore teksa qaja”/ ‘Luzja’ rrëfen periudhën e vështirë të karrierës së saj dhe emrat e dy personave që e kanë mbështetur, njëri prej tyre është pjesë e politikës

12:52 11/11/20201min82
-800-0-5fabc7a1a62ed

Në kujtesën e publikut shqiptar është fiksuar me rolin e Luzes. Renada Caci e ftuar në emisionin e pasdites ‘Rudina’ ka rrëfyer si e ka nisur karrierën e saj, fillimisht në muzikë e më pas në aktrim.

Megjithatë, suksesin e pati në “Portokalli” me rolin e Luzes. Renada ndau me publikun emocionet e fillimeve të karrierës në “Portokalli”, si u bë një aktore humori dhe për karakterin e që e bëri të njohur për publikun.

“Ka qenë Erion Isai ai që është bërë shkaku kryesor që më thoshte shko. Në ishim të rinj dhe nuk kishim shumë besim tek vetja, por ndodhi ajo që ndodhi dhe fillova. Dua të falenderoj të gjithë ata që më kanë bërë mirë dhe të gjithë ata që më kanë bërë keq. Një nga njerëzit që dua të falenderoj më shumë është Agron Llakaj, i cili ka qenë ai që më shikonte nëpër korridoret e punës të mërzitur duke qarë e më jepte kurajë” – tha Renata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto