Më në fund lajme të mira nga Kosova / 66 raste të reja, por asnjë viktimë nga Covid-19

16:25 22/09/20201min138
Covid Kososve

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 66 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, ndërsa fatmirësisht pas shumë ditësh nuk është raportuar asnjë viktimë.

IKSHPK bën me dije se situata paraqitet më e qëndrueshme, në krahasim me javët e kaluara, ndërsa nuk është raportuar asnjë viktimë nga koronavirusi.

Në total numri i rasteve pozitivë ka arritur në 15,208 , ndërsa 615 pacientë kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë.

Sakaq 141 pacientë kanë fituar betejën më COVID-19.

Rastet pozitive janë nga:

Komuna Prishtinë 22 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Deçan 7 raste, komuna Ferizaj 5 raste, komuna Podujevë 5 raste, komuna Fushë Kosovë 3 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Gjakovë 2 raste, komuna Suharekë 2 raste, dhe me nga një rast komunat Drenas, Istog, Klinë, Kllokot, Rahovec dhe Vushtrri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto