Me automatik në banesën e vjehrrit, pas disa orësh u dorëzua. 31 vjeçari dyshohet të ketë…

10:11 20/09/20201min142
policia

Një 31 vjeçar që alarmoi policinë mbrëmjen e shkuar, duke kërcënuar me vetëvrasje pranë banesës së vjehrrit të tij, kishte probleme me bashkëshorten.

Ky duket të ketë qenë shkaku që i riu Elton Mata të marrë një armë automatike dhe të shkojë tek shtëpia ku jetojnë prindërit e gruas dhe të kërcënojë me vetëvrasje.

Për orë të tëra gjatë natës së shkuar, ai qëndroi në oborrin e vjehrrit të tij, ndërsa përveç policisë u desh edhe ndërhyrja e RENEA-s.

Fillimisht, nga banesa u nxorën familjarët për shmangur rrezikun për jetën e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto