Mbyllet procesi i votimit në PD për kandidatët për deputetë

21:22 10/10/20201min152
selia-PD (3)

Kjo e shtunë shënoi edhe përfundimin e procesit të votimit brenda Partisë Demokratike për kandidatët për deputetë. Qarku i fundit që votoi ishte Tirana, ku është votuar për 140 emra të propozuar.

Mësohet se ka nisur numërimi i votave për tu njohur me listën e kandidatëve për deputetë të votuar nga Anëtarësia e PD.

Më pas, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës.

Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto