Mbyllet Hipoteka e Beratit, punonjësja infektohet me Covid-19

13:27 26/10/20201min58
download - 2020-10-26T122706.361

Infektimi i një punonjëseje ka bërë që Hipoteka në qytetin e Beratit të mbyllet për një afat të pa caktuar.

Sipas informacioneve, bëhet fjalë për një nga punonjëset e sportelit, e cila ka qënë në kontakt me qytetarët.

Ajo kishte shfaqur temperaturë të lartë, e menjëherë pas vetkarantinimit i është nënshtruar tamponit, ku dhe rezultuar pozitive

Pas këtij rasti, u është marrë tamponi të gjithë punonjësve të stafit të cilët tashmë janë karkantinuar.

Hipoteka do të qëndroj mbyllur deri në daljen e përgjigjeve, teksa këtë të hënë është bërë edhe dezinfektimi i ambienteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto