Mbyllet gjykata, infektohen me Covid-19 kryetari dhe 2 gjyqtarë

15:13 15/09/20201min119
1558256215_gjykata-696x392

Një tjetër institucion në vend mbyllet përkohësisht.

Gjykata e Kurbinit që prej ditës së hënë ka pezulluar punën, pasi tre gjyqtarë përfshirë edhe kryetarin e kësaj gjykate kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Këshilli i Lartë Gjyqësor mësohet se ka miratuar njësitë e gjyqtarëve nga Tirana për shkak se kjo gjykatë ka vetëm tre gjyqtarë.

Lista e miratuar ka të përfshirë 8 gjyqtarë nga Tirana, që do të jenë në gadishmëri deri më datën 28 shtator.

Këta gjyqtarë do të shkojnë në Kurbin për të qënë në gadishmëri për çështjet urgjente.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto