Mbledhja në PS/Rama me drejtuesit e qarqeve: Dua 74 mandate në zgjedhje!

11:35 09/09/20201min122
edi-rama-768x450-1

Kryesocialisti Edi Rama në takimin me drejtuesit politikë në qarqe ka kërkuar angazhim maksimal prej tyre për të fituar 74 mandate në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Në mbledhjen prej 3 orëve në selinë e Partisë Socialiste kryeministri Rama ka kërkuar që në zgjedhjet parlamentare të 2021 të arrihen 74 mandate nga PS, pra fitorja e një mandati të tretë qeverisës. Ndërsa ka theksuar se nga nesër do të nisë riformatimi i FRESSH dhe Forumit të Gruas.

“Në zgjedhje synojmë të marrim 74 mandate. Nga nesër nis riformatimi i FRESSH dhe më pas Forumi i gruas”,- ka thënë Rama në mbledhje.

Gjitrhashtu, kryesocialisti iu ka kërkuar drejtuesve të qarqeve një raport te detajuar deri javën e ardhshme për problemet e qarkut përkatës: probleme në qeverisje, drejtori rajonale, si dhe me partinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto