Mbani larg termometrat/ Sazan Guri zbulon sëmundjen e rrallë që shkakton përdorimi i shpeshtë i tyre

13:58 08/10/20201min135
download (68)

Ambientalisti Sazan Guri ka deklaruar se përdorimi i termometrave me lazer, sjell dëmtime të shëndetit.

“Këto termometra prekin gjëndrën e syrit të brendshëm, e cila prodhon kënaqësinë e jetës dhe të gjumit, ky është syri që bën lidhjen e njeriut me energjinë kozmike. Pse pikërisht ky lloj termometri? E para ka një frekuencë shumë të lartë, për pak shkon te rrezet ultravioletë”- është shprehur Guri teksa ka edhe një formë të veçantë lutjeje drejtuar kryeministrit Edi Rama për të ndaluar përdorimin e këtyre termometrave.

Zoti kryeministër, të hëngsha… vetëm hiq dorën nga ky termometër që do i bëjë njerëzit skllave. Janë shkenca ekzekte, vrasin ngadalë“, shtoi Guri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto