“Mbani frymën njerëz”, Artan Hoxha lëshon alarmin dhe bën deklaratën e fortë: Bredhin të lirë aty ku kanë vrarë shqiptarë, po kthehen përmbys në varre eshtrat e …

22:57 23/10/20203min202
-800-0-5f933f23100ab

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një reagim të fortë në Facebook. Hoxha shkruan i alarmuar se përfaqësuesit më të lartë të Agimit të Artë në Shqipëri, bredhin të lirë, lart e poshtë pikërisht aty, ku kanë vrare Dëshmorë të Atdheut pse mbronin Republikën ë Shqipërisë. Më tej gazetari Hoxha shton: “Shfaqen si analiste gjeopolitike duke i bere karshillek, jo vetem familjareve te deshmoreve ne masakren e Peshkopise, por gjithe shqiptareve, kudo qe ndodhen mbi dhe, madje ne oren me te ndjekur ne televizionin me te madh kombetar…”.

Postimi i Hoxhës

Mbani frymen njerez…..

Agimi i Arte,…

shporret nga parlamenti grek,

shporret nga politika greke,

qerohet nga ekranet e kombetare te medias greke,

madje shpallet organizate terroriste nga drejtesia greke..

Por…

perfaqesuesit me te larte te Agimit te Arte ne Shqiperi,

bredhin te lire, larte e poshte pikerisht aty, ku kane vrare Deshmore te Atdheut pse mbronin Republiken e Shqiperise,

bejne politike lirisht ne vendin qe duan ta coptojne dhe ta shfarosin nga harta e botes,

shfaqen si analiste gjeopolitike duke i bere karshillek, jo vetem familjareve te deshmoreve ne masakren e Peshkopise, por gjithe shqiptareve, kudo qe ndodhen mbi dhe,

madje ne oren me te ndjekur ne televizionin me te madh kombetar…

Shpirtrat dhe eshtrat e Deshmoreve te Atdheut,

Oficerit drejtues Fatmir Shehu

dhe ushtarit Arsen Gjini,

po kthehen permbys ne varre…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto