“Maska në shkollë me detyrim”, Shahini: E vetmja mënyrë që të mbrojmë veten dhe të tjerët (VIDEO)

12:14 01/09/20203min132
shkolla

Ditën e djeshme janë ulur në bankat e shkollës të gjithë ata nxënës të cilët nuk kanë mundur të ndjekin mësimin online.

Kjo periudhë 14-ditore është parë edhe si një test nga ana e Ministrisë së Arsimit por edhe asaj të shëndetësisë, ku nxënësit ruajnë një distancë prej të paktën 1.5 metra nga njëri tjetri, teksa duhet të mbajnë edhe maska.

Mbajtja e maskës do të jetë e detyrueshme me nisjen e vitit shkollor në datë 14 shtator. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Arsimit Besa Shahini, që e cilëson si të vetmen mënyrë për mbrojtjen nga koronavirusi.

Në një postim në rrjetin social FB, Shahini ndan mesazhin sensibilizues të nxënësve të shkollës ”Servete Maçi” në Tiranë.

“Mbajtja e maskës është e detyrueshme, sepse kjo është e vetmja mënyrë se si ne të mbrojmë veten dhe të tjerët.

Gjithsesi, këtë më mirë e sqarojnë nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Servete Maçi” në Tiranë nëpërmjet kësaj videoje”, shkruan Shahini.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto