‘Maska aksesori më i çmuar dhe e vetmja armë ndaj Covid-19’ / Manastirliu ndan apelin e mjekut të njohur

10:20 21/08/20201min57
manastirliu-1024x576

Mjeku i njohur, Gerond Hysi ka bërë një apel mjaft të rëndësishëm për mbajtjen e maskës, duke e cilësuar atë si të vetmen armë që na mbron nga Covid-19.

Made, Hysi shprehet se maska duhet të bëhet aksesori më i çmuar për ruajtjen e shëndetit.

Ka qenë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila ka shpërndarë këtë mesazh tepër domethënës të mjekut Hysi.

Apeli i mjekut Hysi:

“Maska ose barriera mbrojtëse është e vetmja armë që na mbron nga një sëmundje me shumë të panjohura.

Një armë e aksesueshme nga të gjithë ne, në këtë luftë të paprecedentë me Covid-19.

Ndaj bëje maskën aksesorin tënd më të çmuar, ruaj shëndetin, mbro veten, mbro të tjerët”, shprehet mjeku Hysi.

(Descript.al)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto