Mariza Ikonomi “ndërron” profesion, i rikthehet pasionit të fëmijërisë

12:48 23/09/20202min163
1542491836_mariza-1

Mariza Ikonomi njihet prej vitesh si këngëtare, por dashuria e saj e parë nuk ka qenë muzika. Këngëtarja ka vendosur që t’i rikthehet pikërisht profesionit që ka dashur përherë.

 

Nëpërmjet një postimi në Instagram, Mariza ka zbuluar se së shpejti do të sjellë një program të sajin radiofonik. Mesa duket, dëshira për të punuar në radio, paska qenë gjithmonë prezente tek këngëtarja.

 

“Jam shumë e kënaqur që rikthehem aty ku gjithçka nisi në një moshë fare të vogël.  Isha vetëm 10 vjeç kur preka magjinë e radios dhe televizionit për herë të parë por jeta s’të lë fëmijë dhe ja ku jam sot për të nisur bashkë me ju këtë udhëtim të bukur mes programit “Mariza Show,” shkruan ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto