Maqedonia e Veriut shkruan historinë, do të marrë pjesë për herë të parë në Europian

20:00 12/11/20201min84
lkk-400x234

Maqedonia e Veriut për herë të parë do të marrë pjesë në një kompeticion të rëndësishëm për kombëtare. Pas fitores 0-1 ndaj Gjeorgjisë në Ligën e Kombeve, Maqedonia e Veriut tashmë do të jetë automatikisht pjesë e grupeve të EURO 2021.

Goli është realizuar pikërisht nga ‘legjendari’ Goran Pandev i cili është dhe kapiteni i përfaqësueses dhe e kishte ëndërr të kualifikonte një herë Maqedoninë e Veriut në Europian ose Botëror.

Tashmë ata do e kenë shansin në Euro 2021 teksa në përfaqësuesen maqedonase luajnë edhe disa shqiptarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto