Manastirliu: Ja sa vaksinime janë kryer sot në vendin tonë

20:33 24/05/20211min80
-800-0-60abf94a24464

Mbi 725 mijë vaksinime janë kryer ditën e sotme në të gjithë vendin tonë. Lajmi  është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu, e cila bën me dije se po vazhdon vaksinimi masiv për grupet e riskut në Fier.

“Mbi 725 mijë vaksinime të kryera.Vaksinimi i grupeve të riskut sot në Fier”, shkruan Manastirliu.

Prej javësh vijon procesi i vaksinimit në vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas u shtri në grupet e tjera të riskuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto