Mali i Zi regjistron tre të vdekur dhe 232 raste të reja me coronavirus

18:07 05/10/20201min122
covid mali i zi

Një total prej 232 rastesh të reja pozitive të infeksionit u regjistruan në laboratorët e Institutit dhe laboratorëve të tjerë në Mal të Zi, të cilët kryejnë diagnostikim PCR për coronavurus.

Në 24 orët e fundit, Instituti ka raportuar se tre persona kanë ndërruar jetë, shkruan rtcg.me.

Autoritetet shëndetësore malazeze gjithashtu kanë bërë të ditur se 355 pacientëve janë shëruar.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive aktualisht është 3,869. Që nga fillimi i vitit, numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara të infeksionit me virus është 12,359.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në lidhje me infeksionin COVID-19 që nga fillimi i qershorit është 173, dhe që nga fillimi i vitit 182.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto