Makina del në rruga në Fier, plagoset djali dhe një vajzë. Detajet e para

17:23 17/09/20202min133
aksident-7-e1581084256246

Një makinë tip “Fiat” ka dalë nga rruga në fshatin Shënpjetër, në Fier dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona.

Policia raporton se të plagosurit janë dërguar në spitalin e qytetit, por ende nuk ka të dhëna për gjendjen e tyre shëndetësore.

Të plagosurit janë djali 22-vjeçar me iniciale A. A., dhe një vajzë 21-vjeçare me iniciale E. R. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e saj.

Informacion paraprak

Sot rreth orës 16:15, në  fshatin Shënpjetër, Fier, shtetasi A. A., 22 vjeç, banues në Fier, duke drejtuar mjetin tip “Fiat”, ka humbur kontrollin ndaj mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë kanë ngelur të dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjerja në mjet, shtetasja E. R., 21 vjeçe, banuese në Fier, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto