Majlinda Kelmendi bën gjestin e madh /Shet medaljen e artë olimpike dhe paratë i dhuron për fëmijët e prekur me kancer

14:00 03/11/20202min83
kelmendi-669x405-1

Fituesja e medaljes së artë ‘Lojërat Olimpike’ në Brazil në vitin 2016, Majlinda Kelmendi ka shitur medaljen e saj për bamirësi, një gjest ky tejet fisnik i kompiones olimpike.

Mësohet se, Kelemdni e ka bërë këtë akt për të blerë ilaçe për fëmijët e prekur nga kanceri. Lajmin e ka konfirmuar, “Center for Equal Opportunities”, përmes një postimi në Facebook.

“Kampionia e botës Majlinda Kelmendi shet medaljen e saj për të blerë ilaçe për fëmijët me sëmundje të renda: Unë dua që ata të jetojnë!”, shkruhet në postimin e faqes, derisa Majlinda citohet te kete thene: “Unë kam dëshirë që secili fëmijë të ketë shansin e vet në jetë. Për këtë kam dhuruar numrin tim me të cilin kam fituar Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike në Rio në Brazil. Shitja e atij numri ka sjellur të ardhura për ilaçet e fëmijëve kosovarë të prekur nga kanceri. Kjo më bënë krenare”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto