Luis Suarez “kapet” me kopje në testin e gjuhës Italiane

15:05 22/09/20202min155
120005849_774787273097677_1111236074435484433_n

Sulmuesi uruguaian i Barcelonës Luis Suarez është vënë nën hetim nga prokuroria italiane.

Suarez pak javë më parë ka qënë në Perugia në Itali aty ku i nënshtruar një provimi të gjuhës Italiane me qëllim marrjen e nënshtetësisë, e cila më pas do ta lejonte të transferohej tek klubi i Juventus.

Ky transferim nuk u krye, pasi koha për marrjen e nënshtetësisë ishte e gjatë.

Por nuk mbaron me kaq. Prokuroria në Perugia ka nisur një hetim ndaj Suarez, i akuzuar për mashtrim në lidhje me marrjen e provimit .

Sipas hetimeve, komisioni dhe futbollisti kishin rënë dakord kohë më parë për pyetjet edhe pse testi i gjuhës ishte i nivelit mesatar.

Mediat Italiane raportojnë se nga prokuroria janë shfaqur përgjime, të cilat do të inkriminonin përfundimisht autorët:

“Sot thirra Lorenzo Roça i cili i dha atij simulimin e provimit dhe ne praktikisht ramë dakord se çfarë do të ketë në provim për të”-dëgjohet në përgjime

“Dhe çfarë niveli duhet të kalojë ky djalë … B1?”, Pyet bashkëbiseduesi,

E Spina: “ai nuk duhet, ai duhet, ai do të kalojë sepse me 10 milion në sezon të pagës nuk mund ta goditni sepse nuk ka B1”.

“Sot kam mësimin tim të fundit dhe duhet ta përgatis sepse nuk them asnjë fjalë “- është shprehur Suarez

Janë këto një pjesë e përgjimeve që vërtetojnë se Suarez ka kopjuar në testin e gjuhës Italiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto