Lufta me koronavirusin / Ky vend është një hap para gjithë botës

22:06 18/10/20201min158
-800-0-5f8c7ed4a242e

Australia duket se është një hap para gjithë botës sa i përket luftës ndaj COVID-19. Pas Lock-Down në shtetin Victoria i cili zgjati më shumë se 100 ditë rastet e infektimeve po bien.

Me këtë rast, qeveria ka lehtësuar masat kufizuese duke lejuar qytetarët të udhëtojnë si dhe të takohet me miq e shokë pa orar.

Melbourne që ishte dhe vatra e nxehtë e COVID-19 në Australi do ketë gjithashtu masa lehtësuese. Teksa bota po përgatit kufizimet, të cilat në Europë tashmë kanë filluar, Australia duket se do shkojë drejt lirisë për herë të dytë këtë vit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto