LSI e ankimon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për Gjirokastrën

14:40 24/05/20211min89
Screen Shot 2021-05-24 at 3.39.57 PM

LSI ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Gjirokastrës.

LSI me anë të shkresës zyrtare kërkon rrëzimin e vendimit të KAS.

Për Gjirokastrën LSI kërkoi ripërsëritje të zgjedhjeve në Bashkinë e Dropullit dhe shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve për gjithë qarkun.

KAS i rrëzoi këto vendime duke lënë në fuqi rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. LSI hodhi akuza gjatë shqyrtimit të çështjes në KAS për moslejimin e emigrantëve për të votuar në zgjedhje si dhe kishte indicie edhe për votim të dyfishtë.

  • foto galeri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto