Gëzimi i vendasve nuk zgjati më shumë se tetë minuta, pasi Jack Harrison me një gol të bukur barazoi gjithçka 1-1.

Mohamed Salah . (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Ishte minuta e 20-të e takimit, kur The Reds rikthyen epërsinë pas golit të shënuar nga Van Dijk.

Por mbrojtësi holandez bëri një gabim trashanik 10 minuta më vonë dhe Patrick Bamford shënoi për 2-2.

Megjithatë vendasit arritën të shënonin tre minuta më vonë me anë të Mohamed Salah për 3-2, me të cilin rezultat u mbyllën edhe 45 minutat e para të kësaj sfide.

Ishte minuta e 67-të e ndeshjes kur Helder Costa asistoi për Klich i cili me një goditje të fortë barazoi shifrat në 3-3.

Leeds United. (Photo by Paul Ellis – Pool/Getty Images)

Kur ndeshja po shkonte drejt barazimit, Liverpool fitoi edhe një penallti nga e cila i saktë u tregua Salah.

Egjiptiani shënoi golin e fitores dhe njëherit kompletoi het-trickun e parë për këtë edicion në Ligën Premier.

Kësisoj The Reds e nisin mbarë edicionin e ri, ndërsa Leeds United të rikthyer në elitë treguan se kanë potencial dhe do të jenë arrë e fortë për secilin kundërshtar.