LIVE| Liga e Kombeve/ Zvicra sfidon Gjermaninë me 3 shqiptarë titullarë, në fushë edhe Spanja. Ja rezultatet dhe golat në kohë reale

20:49 13/10/20201min428
bandicam-2020-10-13-20-46-24-895

Kanë startuar në orën 20:45, pesë sfidat e vlefshme për Ligën e Kombeve. Padyshim që përballja më interesante është ajo mes Gjermanisë dhe Zvicrës që është duke u zhvilluar në Këln.

Vlen të theksohet fakti se te kombëtarja “helvetike”, startojnë nga minuta e parë 3 futbollistë me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për Elvedin, Shaqirin dhe Xhakën.  Ndërkohë që në fushë ka zbritur edhe Spanja, që është mysafire në Ukrainë, përballë skuadrës së Shevçenkos.

REZULTATET LIVE:

GJERMANI-ZVICËR 0-0

UKRAINË-SPANJË 0-0

MALI I ZI-LUKSEMBURG 0-0

ISHUJT FAROE-ANDORRË 0-0

LIHTENSHTEJN-SAN MARINO 0-0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto