Lëvizje e bujshme në median shqiptare, Sonila Meço e tregon ‘live’ në emision se për çfarë bëhet fjalë

18:31 23/09/20201min449
sonila-meco-800

Gjatë emisionit të Sonila Meços, Alfred Lela dhe drejtoresha e Programacionit në RTV Ora, Brisida Shehaj bënë me dije se duke nisur nga e hëna e 28 shtatorit, do i bashkohet RTV Ora me emisionin “Politiko ON/OFF”, çdo të hënë e të enjte. ora 21:00, duke zëvendësuar Artur Zhejin.

I pyetur nga moderatorja e emisionit se, pse zgjodhi RTV Ora pikërisht në një kohë sekuestrosh dhe sulmesh ndaj presidentit të saj, Alfred Lela u përgjigj:

“Mua kjo më tërhoqi. Pozicioni i pafavorshëm në dukje i Orës dhe presidentit të saj, ardhja në një kohë të persekutimit të pushtetit. Unë jam një prej tyre, para pak muajsh më pak prekur vetë ky persekutim. Kështu që në këtë pikë jemi të ngjashëm dhe dua të ndaj një udhëtim me të ngjashmit. Kjo ishte”

Sonila Meço: E nis në një televizion të sekuestruar.

Brisida Shehaj: Ne jemi njësoj. Është i gjithë stafi, përveçse një sanitare që punon në bashkinë e Tiranës. Vetëm një kemi humbur gjatë këtij sekuestrimi. Do të jemi këtu deri në fund.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto