(LETRA) Apeli për krerët e partive, Kim: Do mbani përgjegjësi për kandidaturat e deputetëve

12:54 01/09/20203min132
kokook

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim u kërkon kryetarëve të partivë politike që të vendosin në sitë kanidatët që do të zgjedhin për deputetë.

Kim i kërkon Edi Ramë, Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit që të bëhet vettingu për çdo kandidat, duke siguruar që nuk preken nga ligji i dekriminalizimit, e se çdo shkelje qoftë edhe individuale nga kandidatët do jetë përgjegjësi direkte e kryetarit të partisë.

Kjo letër është dërguar më 31 gusht, ku ndër të tjera, ambasadorja thekson SHBA është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto