Lefter Maliqi: Rrëzimi i Ramës si ai i Enverit

09:48 18/08/20203min142
maliqi-0-5f19ae64bf408

Lefter Maliqi: Rrëzimi i Ramës si ai i Enverit.

Shqiptarët do e përjetojnë rrëzimin e Ramës me te njejtin emocion si rrëzimin e bustit të atit të tij shpirtëror..

Në këto 7 vjet pse jemi varfëruar?Pse jemi vendi më i rrezikuar me një Qeveri të dështuar?

Pse jemi të pasigurt ku krimi bënë kerdinë ( vrasje,krime horror,grabitje,vjedhje,trafiqe,gjobëvënie,tritol etj?

Pse jemi me demokraci të deformuar dhe pluralizëm të rrënuar?

Pse jemi çpopulluar?

Pse droga,krimi,papunësia janë shtuar?

Pse jemi me integritet e sovranitet të cënuar?

Pse futen duart e cënohet kushtetuta pa u konsultuar?

Pse jemi vendi më i infektuar dhe rrjedhimisht më i izoluar?

Pse jemi i vetmi vend me mbi 2 vjet pa Gjykatë Kushtetuese dhe të Lartë?

Pse janë institucionet të kapura dhe zgjedhjet lokale moniste një partiake?

Pse i kemi zgjedhjet të rrezikuara? Pse autoret e krimit elektoral nuk denohen?

Pse pronat,teatri,gjykatat janë shkatërruar?

Pse taksat,gjobat janë shtuar?

Pse krimi,bandat,oligarket jane ortak dhe mbrohen nga ju?

Pse borxhi publik është shumëfishuar?

Pse shqiptaret lihen ne meshire te fatit 5 dite ne kufi me Greqin njelloj si ne mesjete?

Këtë vend kush e ka mallkuar,pse janë ende të nënshtruar?

Kur do shpëtoni nga ky i degjeneruar.Kur do e rrëzoni këtë të shkalluar,këtë aktor të maskuar,këtë tradhtar e mëkatar të shfrenuar. O Zot të qofshim fal,nëse ti e fal këtë mëkatar, jepi forcën popullit ta ndëshkojë këtë Katran.Vjeshta po afron kjo stinë o i marrë të tmerron, po të vjen dita kotë po gëzon dhe ëndërron, uragani popullor nuk ndalon,vendin shumë shpejt po ta tregon👎

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto