Lefter Maliqi/ Ramziu në jahte e chartera, Lleshaj në bishën BMV, krimi i zë vendin qeverisë në zemër të Kryeqytetit

00:33 16/09/20204min75
lefter-maliqi-rama

Ramziu ne jahte e chartera, Lleshaj ne bishen BMV, krimi i ze vendin qeverise ne zemer te Kryeqytetit

Kryeministri i marre fund ka shkuar ne Greqi te fale detin, ndersa Shqiperine po e merr lumi… Vendi u trondit sot nga 3 vrasje e atentate brenda 12 oreve. Dita nisi me ekzekutimin mafioz ne Rrogozhine, pasdreke goditi krimi makaber ne Bathore, pak km nga Tirana dhe pasditja u mbyll me atentat me tritol ne zemer te kryeqytetit. Gjate shperthimit, u plagos edhe nje kalimtar i rastit, shtetas italian, dhe i vjen inat Ramziut kur te huajt kane frike te vijne ne Shqiperi. Pamjet e para pak minutave nga shperthimi i makines ne ecje te ‘Vasil Shanto’, i ngjanin Kabulit, ndersa zhurma e shperthimit zgjoi te madh e te vogel nga shtepite aty prane. Ketu nuk ka me rend e siguri, vendi eshte kthyer ne Siri. Atentati ne mes te Tiranes, seria e radhes e serialit te ekzekutimeve mes bandave qe i kane rrenjet deri ne vete strukturat e Policise se Shtetit, dhe kjo e fundit thjesht ben statistikat dhe nuk ka kellqe te sillet sic ja imponon uniforma. Cfare po ndodh ne kete vend?! Ministri i Brendshem e ka mendjen dhe sa muaj do jete ne qeveri, apo ku ta beje xhiron e radhes me ‘bishen’ 150 mije euroshe. Duke e ditur humbjen e madhe qe i pret, kjo qeveri e marre fund e ka leshuar vendin ne dore te krimit e korrupsionit. Nuk ka kohe per te pertypur arrogancen e Rames e Gjiknurit ne Keshillin Politik, shqiptaret duhet ti vene shkelmin nje here e mire ketij sundimi qe i ka vjedhur edhe sigurine e jetes ne shtepine e vete.

Image may contain: car and outdoor
Image may contain: one or more people and outdoor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto