Lefter Maliqi/ Ramziu në ditë më këqija të tij.

11:21 27/09/20204min215
120332933_4569339793140477_6643083940859338219_n

Ramziu eshte ne ditet me te keqija te tij. Kete e deshmon fakti se as socialistet 24 karat nuk i shkojne neper takime. Nuk ka me cilet te beje fushaten i ‘Marri fund’, jo fushaten normale, se ate nuk i ka mbetur me asnje e drejte morale ta beje, e nuk i shkon me asnje qytetar, por edhe per takimet per show mediatik, nuk ka socialiste qe i shkon. Aq keq eshte, sa tani po therret xhaketat e grisura si Petro Koci, te cilet i shet si socialiste. Por Petro nuk e mban, apo e ka harruar se ka thene qe Rama drejton me stilin ‘1 pallat – 1 vote’. Petro duhet te sqaroje nese ka genjyer kur e tha kete, apo tani Rames nuk i mjafton nje pallat, dhe po luan me sloganin ‘1 Petro – 1 vote’… , por puna eshte se Petro nuk vlen as nje…….. ! Socialistet e ketij vendi, jane zhgenjyer aq shume nga Rilindja, sa qe po i premtojne votat Opozites se Bashkuar qe tani. Kete e faktojne qindra mesazhe qe na vijne neper telefona cdo dite. Socialistet e vertete Rama i ka zevendesuar me oligarke, te forte, njerez te inkriminuar e korruptuar, sepse vetem ne kete menyre ‘ha ndonje vote’ i ziu; i ‘Marri fund’ nuk e njeh ndershmerine, transparencen dhe garen e lire. Mjafton te sjell ne vemendje drejtimin e qarkut Shkoder, dhe kuptohet se cfare ben Rama me socialistet, te fortet e te korruptuarit deri ne palce. Se si po i ikin socialistet e vertete dhe kush jane ‘imitimet’ qe po i shkojne nga pas, me shpresen e vdekur se do e rrjepin akoma kete vend, do flasim ne vazhdim; dite me te nxehta po vijne… per te kulmuar me diten e shpreses se madhe, 25 Prillin. Opozita e Bashkuar = 100 mandate! P.S shtojini dhe votat e socialisteve, bejini vete llogarite!

Image may contain: 2 people, including Lefter Maliqi, people standing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto