Lefter Maliqi/ Bojkotojeni këtë Kryemafioz që vazhdon të tallet me shqiptarët, duke bërë fushatë me brekushe, dajre e humor kaps…

09:49 12/10/20205min113
Lefter Maliqi

Të dashur miq!
Kryemafiozi i ashtuquajtur Kryeministër, pasi e zhvati dhe e rropati këtë vend, po tallet në mënyrën më të neveritshme me shqiptarët.
Ashtu si në 2017-ën, ky njeri po bën fushatë vetëm me muhabete kafeneje dhe të degjeneruara, pa asnjë program zhvillimi.
Në fakt, ky edhe programin më perfekt të hartojë, s’ka njeri mbi tokë që e beson apo e merr më seriozisht.
Por përtej kësaj, ky Kryemafioz po kërkon mandatin e tretë vetëm duke marrë një mikrofon në dorë e duke folur çfarë i vjen për mbarë një të diagnostikuari me ‘probleme mendore’, me batuta bajate, me humor kaps, e me një gjuhë ordinere ndaj kundërshtarëve të tij politikë.
Ku ka vend në botë, që një Kryeministër, pasi ka keqqeverisur 8 vite, kërkon një mandat të tretë, duke bërë një fushatë vetëm me brekushe-çitjane, e me fjalime lajthitëse të degjeneruara.
Pas tepsisë, kërkoi timonin me brekushet e Enverit dhe pa asnjë program, duke e kthyer skenën e fushatës në një parodi të nivelit karagjoz.
Ky del para shqiptarëve si Kryetar i Rilindjes, dhe tallet me një gjuhë ordinere, e në fund duartrokitet dhe gajasë vetëm çetën e tij të korruptuar, sepse socialistëve i vjen turp kur e dëgjojnë, e jo më ta votojnë.
Pasi janë braktisur e grabitur për 8 vite, shqiptarët kanë nevojë të dëgjojnë alternativ qeverisëse, me program si në çdo vend normal të botës, e jo të dëgjojnë karagjozlliqet e këtij Kryemafiozi 24 orë në ditë.
Duke parë opozitën përditë që ofron alternativën e detajuar e me fokus ekonominë, që ky e ka grabitur e ndarë me bandat dhe oligarkët e tij, ky Kryemafioz po ziliqoset dhe ka filluar që sa hapë sytë në mëngjes, urdhëron ushtarët e tij të prrallisin ndonjë gjë në Facebook, me gjoja investimet imagjinare që ka bërë qeveria e Rilindjes.
Koha kur bëje fushtë për tepsi e timon, me brekushe e humor kaps, ka përfunduar.
Ti o Kryemafioz, edhe po të blesh gjithë ekspertët më të mirë në planet, për të hartuar një program dinjitoz qeverisjeje, ti nuk ke më shpëtim, sepse CV-ja jote e 2 mandateve është bloz.
Prandaj, unë them që as fushatë të mos bësh, por mbyllu në bunkerin tënd të vetmisë e përbuzjes së madhe, dhe zhgarravit ndonjë pikturë si ato që do të ti grisin sapo të hyjnë në zyrën tënde për të qeverisur pas 25 prillit.

Image may contain: one or more people

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto