“Le të ecim përpara për…”, ambasadorja amerikane falënderon Metën dhe Ruçin, ja mesazhi që jep

17:28 24/09/20202min148
AmbYuri_Kim

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim ka falenderuar sot publikisht kreun e shtetit, Ilir Meta dhe kryeparlamentarin Ruçi, për shpalljen e vakancës për vendin bosh në Gjykatën Kushtetuese.

Me nje shenim ne llogarine e saj ne Twitter, Kim falenderon Metën dhe kryeparlamentarin Gramoz Ruçi, duke e quajtur kete hap per te vijuar reformen ne drejtesi.

Mesazhi i Yuri Kim

“Faleminderit presidentit Ilir Meta dhe kryetarit të parlamentit Ruci për rihapjen e shpejtë të thirrjes për kandidatë për Kushtetuese. Ne shpresojme se juristët do t’i përgjigjen kësaj thirrjeje të rëndësishme për t’i shërbyer vendit të tyre. Le të vazhdojmë të ecim përpara për të dhënë Drejtësi!”, shkruan ambasadorja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto