Lajmi i fundit/ PDIU proteston te Ministria e Jashtme, Shpëtim Idrizi konfrontohet me forcat e policisë

11:13 20/10/20201min145
14d1fc08-8ede-44eb-97af-36974311ae38

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka zhvilluar protestën e paralajmëruar përpara ministrisë së Jashtme, me rastin e vizitës në Tiranë të Nikos Dendias, kryediplomat i Greqisë.

Përplasje janë rregjistruar, mes policisë dhe Kreut të PDIU shpëtim Idrizi dhe pjesëmmarësve në protestë të Shoqatës “Çamëria”

“Është i turpshëm reagimi dhe arsyeja: parandalimi i covidit. Bëhen asambletë e Edi Ramës dhe nuk ka covid. Ne nuk e zgjodhëm protestën në kohë kovidi por Greqia në kohë covidi kërkon 12 milje nga deti ynë” u shpreh Idrizi

Nën motot “Mos prek Shqipërinë!”, “Mos harro Çamërinë!”, “Shoqata patriotike “Çamëria” dhe PDIU ftonte të gjithë shqiptarët sot në orën 11:00, përpara Ministrisë së Jashtme, në tubimin paqësor për:

Çështjen Çame, Heqjen e ligjit të luftës , 12 miljet detare shqiptare, Greqia i ka në Prevezë“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto