Lajm i mirë nga Kosova, asnjë i vdekur nga Covid-19

15:22 30/09/20201min120
Kosove

Për të dytën ditë radhazi, Kosova nuk ka regjistruar të vdekur nga Covid-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se brenda 24 orëve janë regjistruar 46 raste pozitive dhe nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive ka shkuar në 15.620 raste, ndërsa numri i të vdekurve në 625.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto