LAJM I FUNDIT/ Punonjësja e Bashkisë shkon në Tiranë për seminar, por infektohet me COVID

17:49 13/09/20203min133
thumbnail_lajmi fundit

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur në përditësimin e fundit të të dhënave se në 24 orë në Sarandë dhe Delvinë ishte regjistruar nga një rast pozitivë.

“Panorama” mëson se të infektuar janë një 25-vjeçare nga Delvina dhe një e moshuar nga fshati Leshnicë, Bashkia Finiq.

Sa i përket 25-vjeçares nga Delvina, mësohet se ajo është punonjëse në Bashki dhe e kishte kontraktuar virusin në Tiranë, pasi kishte shkuar për seminar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto